"Czasami ma się wrażenie, że zwierzęta, zwłaszcza młode, są jakby naukowcami, którzy nie spoczną, póki nie zbadają tego, co ich interesuje. " [ Antoni Kępiński ]

Studia ukończyłem na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie w roku 2006. Zaraz po studiach rozpocząłem pracę na uczelni jako wykładowca w Katedrze Fizjologii Klinicznej. Miałem tam okazję uczestniczyć w wielu przyszłościowych doświadczeniach naukowych, przede wszystkim z obszaru zaburzeń enterycznego układu nerwowego jak i oddziaływaniu mykotoksyn na organizmy zwierzęce. W 2012r. uzyskałem tytuł doktora nauk weterynaryjnych w zakresie fizjologii zwierząt i niedługo potem wróciłem w rodzinne okolice Bytowa i Kościerzyny.

Moim hobby jest historia i śpiew. W czasach licealnych byłem członkiem bractwa rycerskiego Bracia Herbu Gryf w Bytowie , w czasach studenckich byłem członkiem chóru im. prof. Wiktora Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a podczas studiów doktoranckich członkiem chóru przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Obecnie śpiewam w chórze Collegium Musicum w Bytowie.
zapraszam do odwiedzenia mojej placówki!dr n. wet. Piotr BurlińskiGabinet Weterynaryjny dr n. wet. Piotr Burliński
ul. Akacjowa 46
77-100 Bytów


Godziny otwarcia:
pon.-pt. 17-19

e-mail : weterynarzbytow@o2.pl
W nagłych przypadkach dyżur telefoniczny 606-22-22-84